Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
08
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Dean Spanley

Dean Spanley

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Judgement

Judgement

1999
×
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Edit this entry  
19
The Reef

The Reef

2010
×
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry