Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Late Spring

Late Spring

1949
×
Edit this entry  
18
MISS JUPITER & MR CLITORIS

MISS JUPITER & MR CLITORIS

2009
×
Edit this entry  
18
EDGE CUTTERS

EDGE CUTTERS

2010
×
Edit this entry  
18
Silver Pencils

Silver Pencils

2010
×
Edit this entry  
18
RESTRA-X

RESTRA-X

2009
×
Edit this entry  
18
Enter the Bottom of DOM

Enter the Bottom of DOM

2010
×
Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2009
×
Edit this entry  
18
Chronometer

Chronometer

1990
×
Edit this entry  
17
SPANKMONKEY DRAGON

SPANKMONKEY DRAGON

2010
×
Edit this entry  
17
HALF NACKLES

HALF NACKLES

2010
×
Edit this entry  
17
Crazy Cradle Arounds

Crazy Cradle Arounds

2011
×
Edit this entry  
17
Rulebook of the End

Rulebook of the End

×
Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rabbits N' Ruses

Rabbits N' Ruses

2021
×
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brutal Question

Brutal Question

2010
×
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
What is it that you said?

What is it that you said?

2021
×
Edit this entry  
08
The Sting of Death

The Sting of Death

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
BELLE

BELLE

2021
×
Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Planet Mega Dolce

Planet Mega Dolce

2012
×
Edit this entry  
05
Green Thoughts

Green Thoughts

2020
×
Edit this entry  
03
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★½
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ecstasy of the Angels

Ecstasy of the Angels

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
There Was a Father

There Was a Father

1942
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★½
Edit this entry  
01
Red Army/PFLP: Declaration of World War

Red Army/PFLP: Declaration of World War

1971
×
Edit this entry  
01
0&1

0&1

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dedicated Treasures of Horyuji-Temple

Dedicated Treasures of Horyuji-Temple

1971
×
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
28

"Coisas"

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casa sobre Casa

Casa sobre Casa

1972
×
Edit this entry  
28
Sem Título I

Sem Título I

1972
×
Edit this entry  
28
A Menina Maria

A Menina Maria

1972
×
Edit this entry  
28
Manuela

Manuela

1972
×
Edit this entry  
28
As Três Graças

As Três Graças

1972
×
Edit this entry  
28
Murnau

Murnau

1972
×
Edit this entry  
27
O Construtor de Anjos

O Construtor de Anjos

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Love Hotel

Love Hotel

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dual Enframe

Dual Enframe

2018
×
Edit this entry  
26
Death of a Female Artist

Death of a Female Artist

2014
×
Edit this entry  
26
Mr O's Book of the Dead

Mr O's Book of the Dead

1973
×
★★★★½
Edit this entry