AKA has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Edit this entry  
29
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Film Title Poem

Film Title Poem

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry