• Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Retreat

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★½

  • Stella

    ★★★½

  • Zuur

    ★★★★

  • 2055

    ★★★

  • Nadja

    ★★★★

  • Franky & Mariel

    ★★★★

  • Transfer

    ★★★½

  • A Plus Jamais

    ★★★★

  • Zoveel...

    ★★★½

  • Het slachtoffer

    ★★★★

  • Echo

    ★★★★

  • Claude M.

    ★★★½

  • Nora & Sam

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Bruised

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Kiss Me Before It Blows Up

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Pale Door

  • Peninsula

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • City of Trees

  • The Columnist

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Wind

    ★★★★

  • Yummy

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½