• Uncut Gems

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Rio 2096: A Story of Love and Fury

    ★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Game

    ★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Men Who Tread on the Tiger's Tail

    ★★★

  • Sanshiro Sugata Part Two

    ★★

  • The Most Beautiful

    ★★½

  • Sanshiro Sugata

    ★★