Aidan Seidman has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
18
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
Read the review Edit this entry  
15
Wings

Wings

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Days

Last Days

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Behind the Scenes of Palo Alto

Behind the Scenes of Palo Alto

2014
×
Edit this entry  
05
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
Edit this entry  
03
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Edit this entry