Aidan has logged 46 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
Edit this entry  
29
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
25
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
Edit this entry  
25
Unforgivable

Unforgivable

2006
×
Edit this entry  
25
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Rejected

Rejected

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
Edit this entry  
24
Sauce

Sauce

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1966
×
Read the review Edit this entry  
20
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Constantine

Constantine

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read prior review Edit this entry  
10
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read prior review Edit this entry  
09
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry