kaleb has logged 304 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Part Deux

Part Deux

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
25
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry