Addam Setzer has logged 40 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry