• Avatar 2

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dude Perfect: Backstage Pass

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Elephant

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • High Life

    ★★

  • A Star Is Born