Ahmad has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Travelers

Travelers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Closed Curtain

Closed Curtain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Tehran for Sale

My Tehran for Sale

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Orion

Orion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goodbye

Goodbye

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hava, Maryam, Ayesha

Hava, Maryam, Ayesha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everly

Everly

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Spy

My Spy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry