• Watching This Movie Is a Crime!

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Atmosphere Station

    ½

  • Mr. Censor

    ½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Drowning in Holy Water

    ★★

  • Butterfly Stroke

    ★★½

  • Tesla

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Night

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Seven and a Half

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hava, Maryam, Ayesha

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Snake Venom

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½