Alex has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Um Café com Meu Avô Durval

Um Café com Meu Avô Durval

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Neojiba - Música Que Transforma

Neojiba - Música Que Transforma

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Childbirth Banned in Paradise

Childbirth Banned in Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Inspirações

Inspirações

×
★★
Edit this entry  
07
América Armada

América Armada

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Voltei!

Voltei!

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Fica Bem

Fica Bem

2021
×
Edit this entry  
06
Night Mode

Night Mode

2021
×
Edit this entry  
05
The Silence of the River

The Silence of the River

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Boat and the River

The Boat and the River

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Hush

Hush

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Uma Entre Todas, A Origem do Mundo

Uma Entre Todas, A Origem do Mundo

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Mórula

Mórula

2021
×
★★
Edit this entry  
05
O Último Jogo

O Último Jogo

2021
×
★★
Edit this entry  
02
A Flecha e a Farda

A Flecha e a Farda

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Silent B

The Silent B

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Son of Ox

Son of Ox

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
3 Logical Exits

3 Logical Exits

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Álbum de Casamento

Álbum de Casamento

2020
×
Edit this entry  
01
Rio de Vozes

Rio de Vozes

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Où En Êtes-Vous, Teresa Villaverde?

Où En Êtes-Vous, Teresa Villaverde?

2019
×
★★★
Edit this entry