Alex has logged 335 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Forest: I See You Everywhere

Forest: I See You Everywhere

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Curupira - O Demônio da Floresta

Curupira - O Demônio da Floresta

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Transversais

Transversais

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Sisterhood

Sisterhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Natural Light

Natural Light

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Antígona 442 A.C.

Antígona 442 A.C.

×
★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
True Things

True Things

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Sweet River

Sweet River

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Rolê - Stories of Brazilian Protests in Malls

Rolê - Stories of Brazilian Protests in Malls

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Night's Substance

The Night's Substance

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Ursa

Ursa

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dream of the Useless

The Dream of the Useless

2021
×
Edit this entry  
08
The City of Abysses

The City of Abysses

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Capitu and the Chapter

Capitu and the Chapter

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Colmeia

Colmeia

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Bia Mais Um

Bia Mais Um

2021
×
★★
Edit this entry  
08
God Has AIDS

God Has AIDS

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
★★
Edit this entry  
03
It’s Never Nighttime in the Map

It’s Never Nighttime in the Map

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
A Home Fan Match

A Home Fan Match

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Casa Número Zero

Casa Número Zero

2021
×
★★
Edit this entry  
03
A única coisa que entendo como norte é a liberdade

A única coisa que entendo como norte é a liberdade

2021
×
Edit this entry  
03
Cidade Analógica

Cidade Analógica

×
Edit this entry  
03
Purple Dictatorship

Purple Dictatorship

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Trench

Trench

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Per Capita

Per Capita

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Sessão 27

Sessão 27

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Untitled # 7 : Rare

Untitled # 7 : Rare

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Algoritmo

Algoritmo

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
All the Faces I Love Look Alike

All the Faces I Love Look Alike

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Amador

Amador

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Tiny and the Umbrella

Tiny and the Umbrella

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Desterro

Desterro

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Unlearning to Sleep

Unlearning to Sleep

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Death Inhabits at Night

Death Inhabits at Night

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Ioiô de Iaiá

Ioiô de Iaiá

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
Edit this entry  
29
Nós Passarinhos

Nós Passarinhos

2021
×
★★
Edit this entry