• My Name Is Baghdad

    ★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★

  • Hidden Figures

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • A Zed & Two Noughts

    ★★½

  • The Blair Witch Project

    ½

  • Mysterious Skin

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★½

  • Ritual

    ★★★★

  • Lolita

    ★★

  • Favela Gay

    ★★

  • The Case of Hana & Alice

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★

  • Tenebre

    ★★★½

  • Magnolia

    ★★★

  • Yellow Submarine

    ★★½

  • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

    ★★