flor🫀 has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Shopper

Home Shopper

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Cherry Bomb

Cherry Bomb

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salt

Salt

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
12
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry