flor🫀 has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Making of 'Split'

The Making of 'Split'

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridge

Bridge

2010
×
Edit this entry  
08
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry