Jake has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
That Moment: Magnolia Diary

That Moment: Magnolia Diary

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry