• In The Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Great Pretender

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Buying Ears

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Jade Dynasty

  • Lover's Confession

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Untamed

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Rafiki

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Ready Player One

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Frozen

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★★½

  • Mean Girls 2

  • Pariah

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Another Cinderella Story

    ★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Enchanted

    ★★★★