Kate has logged 21 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Wife's Heart

A Wife's Heart

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Life of a Horse Trader

The Life of a Horse Trader

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Story of Looking

The Story of Looking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
05
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry