Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
afsana

afsana

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for afsana
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • afsana’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Bend It Like Beckham

    Bend It Like Beckham 2002

    ★★★ Watched by afsana 25 Jun, 2020

    the way those indian aunties couldn’t even fathom lesbianism skajanakakla

  • Obvious Child

    Obvious Child 2014

    ★★★★ Watched by afsana 25 Jun, 2020

    i want jenny slate to know i love her

  • Bridge to Terabithia

    Bridge to Terabithia 2007

    ★★★★ Watched by afsana 20 Jun, 2020

    remember when you watched this in 3rd grade and hearing everyone quietly sniffling when THAT scene happened

  • Juno

    Juno 2007

    ★★★★★ Watched by afsana 18 Jun, 2020 1

    how can you not fall in love with michael cera 🥵🥵

  • The King of Staten Island

    The King of Staten Island 2020

    ★★½ Watched by afsana 15 Jun, 2020

    this was so corny it makes me sick

  • The Florida Project

    The Florida Project 2017

    ★★★½ Watched by afsana 15 Jun, 2020

    ok but how do u teach kids to act??

  • BlacKkKlansman

    BlacKkKlansman 2018

    ★★★★½ Watched by afsana 12 Jun, 2020 1

    some of these white actors played their role a little TOO well😨

  • To the Bone

    To the Bone 2017

    ★ Watched by afsana 10 Jun, 2020

    something about that british fuck does not sit right with me.......

  • Baby Driver

    Baby Driver 2017

    ★★★★ Watched by afsana 08 Jun, 2020

    it has come to my attention that ansel elgort is a rapist so he is no longer baby i take back the review i wrote previously

  • Batman Begins

    Batman Begins 2005

    ★★★★ Watched by afsana 06 Jun, 2020

    ~✨bats✨~

  • The Dark Knight

    The Dark Knight 2008

    ★★★★½ Watched by afsana 05 Jun, 2020

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    ok but how can lucius let bruce think rachel chose him over harvey like she wrote that letter for him!! ugh now bruce is gonna be looking like a clown thinking she wanted him but she actually didn’t!!!!

  • Shazam!

    Shazam! 2019

    ★★★½ Watched by afsana 04 Jun, 2020

    there was just so much potential.... zachary levi did such a shit job acting like an angsty teen and if he did it right this movie would have easily been 5 stars. ok but the end when billy said “i’m home” ugh brings me to tears every time 🥺🥺

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.