• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Stunt Double

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ★½

  • Charm City Kings

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½