Mario has logged 39 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
They Call Me Trinity

They Call Me Trinity

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Odds and Evens

Odds and Evens

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Way Boys

All the Way Boys

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sheriff and the Satellite Kid

The Sheriff and the Satellite Kid

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Genius, Two Friends, and an Idiot

A Genius, Two Friends, and an Idiot

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry