adrock86 has logged 86 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Walt Before Mickey

Walt Before Mickey

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry