Adrian has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boys

Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Strangers Who Meet Five Times

Two Strangers Who Meet Five Times

2018
×
Edit this entry  
17
Good Intentions

Good Intentions

2018
×
Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland: See You Down The Road

Nomadland: See You Down The Road

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
07
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
H.A.G.S. (Have a Good Summer)

H.A.G.S. (Have a Good Summer)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry