• Making The Witcher: Season 2

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Bud

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Together

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nomadland: See You Down The Road

  • Letters Live from the Archive: Union Chapel

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Nian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½