adrian has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Edit this entry  
27
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry