• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Montana Story

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • The Mad Hatter

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Nowhere

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Moffie

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Monsoon

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Straight Up

    ★★★