Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
15
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
30
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

2021
×
Edit this entry  
22
Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

2019
×
Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Revival of Evangelion

Revival of Evangelion

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dreams I Recall

Dreams I Recall

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 2nd

The 2nd

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Echo

Echo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry