Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sembilu

Sembilu

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jailbait

Jailbait

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Livid

Livid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ali Setan

Ali Setan

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nobody Runs Forever

Nobody Runs Forever

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rombongan Cik Kiah Ke Kelana Jaya

Rombongan Cik Kiah Ke Kelana Jaya

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jack

Jack

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gerak Kilat

Gerak Kilat

1966
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oslo

Oslo

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
04
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry