• Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • A Week Away

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Dream Girl

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Super 30

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • Parasite

  • The Hustle

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Kalank

  • After

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★★★

  • Simmba

    ★★★½

  • Kedarnath

    ★★★★

  • Instant Family

  • The Grinch

    ★★★★½

  • Badhaai Ho

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Set It Up

  • Incredibles 2

  • Veere Di Wedding

    ★★★

  • Raazi

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

  • Pad Man

    ★★★★½

  • Forever My Girl

    ★★★★

  • Padmaavat

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Fifty Shades Freed

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • Bareilly Ki Barfi

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Badrinath Ki Dulhania