Addison has logged 35 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Late Show

The Late Show

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
What Did the Lady Forget?

What Did the Lady Forget?

1937
×
★★★
Edit this entry  
28
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Visa de censure n° X

Visa de censure n° X

1976
×
Edit this entry  
26
Kuro

Kuro

2017
×
Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
23
It's Him

It's Him

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Régime sans pain

Régime sans pain

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
Brazil

Brazil

1985
×
Edit this entry  
17
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
Read prior review Edit this entry  
17
Black Magic M-66

Black Magic M-66

1987
×
Edit this entry  
14
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
Read the review Edit this entry  
13
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
Read prior review Edit this entry  
13
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Zohra

Zohra

1922
×
Edit this entry  
12
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
Read the review Edit this entry  
12
Liberty and Homeland

Liberty and Homeland

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
Red Desert

Red Desert

1964
×
Read the review Edit this entry  
10
El sur

El sur

1983
×
Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love. Bacardi. Boston.

Love. Bacardi. Boston.

2010
×
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Our Century

Our Century

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiev Frescoes

Kiev Frescoes

1966
×
★★★½
Edit this entry  
03
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★
Edit this entry  
02
The Door Into Summer

The Door Into Summer

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fishing Boats

Fishing Boats

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Basically

Basically

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)

Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)

1961
×
★★★
Edit this entry