Adam has logged 411 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Living Dead: Rave to the Grave

Return of the Living Dead: Rave to the Grave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Living Dead: Necropolis

Return of the Living Dead: Necropolis

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Screwball Hotel

Screwball Hotel

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Eagle III

Iron Eagle III

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Breach

Breach

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loose Screws

Loose Screws

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ski School 2

Ski School 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ski School

Ski School

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Librarian: Quest for the Spear

The Librarian: Quest for the Spear

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Daydreamer

The Daydreamer

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meet the Deedles

Meet the Deedles

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot to Trot

Hot to Trot

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Speed Zone

Speed Zone

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby on Board

Baby on Board

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pest

The Pest

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Semi-Tough

Semi-Tough

1977
×
Read the review Edit this entry  
06
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission of Justice

Mission of Justice

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story 4: First Strike

Police Story 4: First Strike

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Eagle II

Iron Eagle II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Eagle

Iron Eagle

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Allnighter

The Allnighter

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
And Then There Were None

And Then There Were None

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cannonball Run II

Cannonball Run II

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry