• Redeeming Love

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

  • The Awakening of Lilith

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Spencer

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Abe's World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • What Happened With Alain?

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • 2025: The World Enslaved By A Virus

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Bloodhound

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • October 17th 2020

    ★★★★★

  • Rebecca

  • America, America, God Shed His Grace on Thee

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Strings

    ★★★★

  • Electric Jesus

    ★★★★★

  • My Brain is Screaming to Rest

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • dogs

    ★★★★★

  • Death by 1000 Cuts

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • DHARMA

    ★★★★★

  • Passing MMXX

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★

  • Aviva

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Dusty II: Rusty's Revenge

    ★★★★★

  • Cyclic

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Junky

    ★★★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★★★

  • Malmkrog

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Cold Meridian

    ★★★★

  • Christmas at Dollywood

  • The First Temptation of Christ

    ½