• Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • God's Not Dead 2

  • Don't Think Twice

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Spectre

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • Todd Barry: The Crowd Work Tour

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Doug Stanhope: Beer Hall Putsch

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★