• Moxie

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Soul

    ½

  • Bye Bye Morons

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Sputnik

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Relic

    ★★★★★

  • Black Bear

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • In Fabric

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★