• The Batman

    ★★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Reclaiming Amy

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • SK8 the Infinity

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

  • Host

    ★★½

  • Ava

    ★½

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Smiling Woman