• Knives Out

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Atrophy!

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

  • He's Watching

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★½

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

  • The Miseducation of Cameron Post

  • RBG

  • Hereditary

  • Colette

  • Sorry to Bother You

  • Early Man

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

  • Blindspotting

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Creep 2

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Rider

  • Wonder Woman

  • Long-Distance Sleeper

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

  • Super Dark Times

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Mudbound

  • Wind River

  • Hidden Figures

  • The Lost City of Z

  • The Accountant

  • 20th Century Women

  • Jackie

    ★★★★

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★