• Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Inception

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★