Zach has logged 56 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thingu

Thingu

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Church

The Church

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chiller

Chiller

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bug

Bug

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Body Count

Body Count

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry