Zach has logged 437 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry