abigail has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pure

Pure

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CRSHD

CRSHD

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clementine

Clementine

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Immediately Afterlife

Immediately Afterlife

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Pieces

Pieces

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
City of Trees

City of Trees

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry