• The Voyeurs

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Bloom

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Crazy 2 Crazy

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Life in a Year

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★½

  • Caveat

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Paramedic

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • After We Collided

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Out

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Waiting

  • Evil Eye

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Blackheads

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½