• Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Cops and Robbers

  • Burrow

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Date A Bullet: Nightmare or Queen

    ★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The Deep End

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

    ★★★★½

  • The Cure

    ★★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Dark Matter

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★½

  • Forget Me Not

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • Habib

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

    ★★½

  • Memorable

    ★★★½

  • A Tale of Two Kitchens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Abroad

    ★½

  • The Mule

    ★★★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★★

  • 73 Cows

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★½

  • 22 July

    ★★★

  • Skin

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • 12 Strong

    ★★★½

  • The 12th Man

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Breathe

    ★★★★★

  • Woman Walks Ahead

    ★★

  • The President's Visit

    ★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½