Andrew has logged 95 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★★
Edit this entry  
31
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Graceland

Graceland

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Baghead

Baghead

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Babar and Father Christmas

Babar and Father Christmas

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★½
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
23
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tim Allen: Rewires America

Tim Allen: Rewires America

1991
×
★★
Edit this entry  
22
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Creative Control

Creative Control

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disorder

Disorder

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Horse

The Horse

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Manuelle Labor

Manuelle Labor

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★½
Edit this entry  
19
Weiner

Weiner

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
24 City

24 City

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dong

Dong

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The World

The World

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

2016
×
★★★
Edit this entry