• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Mickey's Tale of Two Witches

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Respect

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Misfits

    ★½

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Fire in My Belly

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Every Breath You Take

    ★★

  • Lust for Gold: A Race Against Time

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Trust

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★½

  • Silk Road

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Bliss

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Land

    ★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★