• Enola Holmes

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Fatal Affair

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Aladdin

  • Dumbo

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★★½

  • Annie

    ★★★★★

  • Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Diana

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • Bait

    ½

  • Dark Shadows

    ★★★½

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★

  • Cars 2

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★½

  • The Young Victoria

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Sex and the City

    ★★★★

  • Changeling

    ★★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★★

  • Stardust

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★½

  • Monster House

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★½

  • Moulin Rouge!

    ★★★★½

  • Sleepy Hollow

    ★★★

  • The Bone Collector

  • The Deep End of the Ocean

    ★★★

  • Mighty Joe Young

    ★★★★

  • Elizabeth

    ★★★½

  • My Girl 2

    ★★★★

  • Schindler's List

  • The Secret Garden

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★