• Malcolm & Marie

  • Stuck Apart

    ★★

  • Ethos

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Wolfwalkers

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Not Knowing

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Queen Lear

    ★★

  • Vitalina Varela

  • La Belle Indifference

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★

  • The Virtues

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Noah Land

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Varda by Agnès

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • High Life

    ★★★

  • The Announcement

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Meeting Jim

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★

  • Border

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Museo

    ★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • In the Family

    ★★½

  • Taksim Hold'em

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • The Stone

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Zama

    ★★★