AausHH has logged 89 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Miracle

Miracle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Let's Live a Little

Let's Live a Little

1948
×
★★★½
Edit this entry  
06
Crossroads

Crossroads

1942
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Green Lie

The Green Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull

Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Catweazle

Catweazle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Detective

Detective

1985
×
★★★
Edit this entry  
16
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Helga - Die zwei Gesichter der Feddersen

Helga - Die zwei Gesichter der Feddersen

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
A Symphony of Noise

A Symphony of Noise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Go for It, Baby

Go for It, Baby

1968
×
★★½
Edit this entry  
12
Final Voyage

Final Voyage

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Calling Hedy Lamarr

Calling Hedy Lamarr

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Execution

The Last Execution

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Home

Home

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Next Door

Next Door

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Rosa's Wedding

Rosa's Wedding

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rammstein - Live aus Berlin

Rammstein - Live aus Berlin

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry