• The Royal Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull

    ★★½

  • Miracle

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Execution

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Catweazle

    ★★★½

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • A Symphony of Noise

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Black Eagles

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Je suis Karl

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Next Door

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • The Seeds We Sow

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Home

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Helga - Die zwei Gesichter der Feddersen

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Voiceless

    ★★★

  • Momê

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • Bad Boy Lemke

    ★★½

  • Enfant Terrible

    ★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★